Žadą atimantys pasaulio ežerai

5 Dziud++aigou slenis

Atėjus vasarai daugelis nori pabėgti iš miesto ir persikelti į gamtą, prie vandens telkinių. Dažniausiai lankomės niekuo neišsiskiriančiose upėse ir karjeruose. Tačiau patikėkite, pasaulis pilnas nuostabiausių vietovių, kurios akimirksniu atimtų žadą. Ar kada bent įsivaizdavote didžiulį rožinės arba ryškios turkio spalvos vandenį? O galbūt plaukiojote ugnikalnio krateryje? Išties visa tai galite padaryti apsilankę Australijoje, Naujojoje Zelandijoje arba Filipinuose. Susipažinkite su įstabiausiais pasaulio ežerais.

1. Rožinės spalvos ežeras

Hiljero ežeras esantis vakarų Australijos pakrantėje, Midlo saloje yra vienas paslaptingiausių pasaulyje. Mat niekas negali paaiškinti, kodėl 600 m pločio vandens telkinys yra rožinės spalvos. Mokslininkai manė, kad dėl didelio druskingumo, jo dugne yra tam tikrų dumblių, kurie išskiria ryškią spalvą, tačiau hipotezė nepasitvirtino. Tad rožinis ežeras, lyg Juodoji jūra, leidžiantis plūduriuoti viršuje, pritraukia minias smalsuolių, norinčių paplaukioti ar bent išvysti neįtikėtiną gamtos stebuklą. Taip pat būtent čia vyksta Dakaro ralio finišas ir apdovanojimai.

1 Hiljero ezeras

2. Ežeras, kuriame ilsisi sielos

Kelimutu, tai vienas iš Floreso saloje Indonezijoje stypsančių jau užgesusių ugnikalnių, 1,6 km aukštyje glaudžiančių tris skirtingų spalvų ežerus. Jie ypatingi tuo, kad jau ne vieną kartą pakeitė spalvas: nuo balintos kavos, raudonai rudos ir mėlynos iki juodos, žalios ir turkio atspalvių. Niekas negali pasakyti kodėl taip yra, manoma, kad tai dėl karštų įdubų, kuriuose yra vandens telkiniai ir vulkano išskiriamų cheminių dujų. Tačiau vietiniai gyventojai turi visai kitokį paaiškinimą. Jie teigia, kad tai sielų poilsio vieta: juodos spalvos ežere gyvena blogio jėgos, žaliajame – senolių ir protingųjų sielos, o turkio spalva nusidažęs vanduo glaudžia skaistuolių ir kūdikių dvasias.

2 Kelimutu ezeras

3. Gražiausios spalvos ežeras

Jei keliaudami po Naująją Zelandiją neteksite žado išvydę milžinišką žydrynę, greičiausiai esate prie Pukaki ežero. Tai abejingų nepaliekanti vieta: kosminio mėlynumo vanduo lygus lyg ledas, o krantai nukloti plokščiais, nugludintais akmenimis. Pukaki maitina šalia esančio Kuklos kalno ledynų vanduo, kuris ir suteikia jam neįtikėtinai ryškią spalvą. Į žemę nusileidusį dangų primenanti vieta taip traukia ir stebina keliautojus, kad net yra įtraukta į gražiausią spalvą turinčių pasaulio ežerų dešimtuką.

3 Pukaki

4. Ežeras įsitaisęs kitame ežere

Filipinuose naudojantis „Google Maps“ programėle buvo surastas nuostabus gamtos kūrinys – Taal ežeras. Jis tyvuliuoja Luzon salos vakarinėje dalyje, labai pavojingo ugnikalnio krateryje. Vietovė gerai žinoma ne tik todėl, kad joje yra mažiausias vulkanas visame pasaulyje, bet ir dėl ryškios turkio spalvos ežero jo viduje. Nors per dešimtmetį ugnikalnyje buvo pastebėti tik nežymus pakitimai, salos gyventojai šiuo metu evakuoti. Bet tai tikrai neatbaido drąsuolių nebijančių nei išsiveržimo, nei nemalonaus vandens kvapo. Galimybė paplaukioti tarp uolienų privilioja tūkstančius.

4 Taal ezeras

5. Devynių kaimų slėnis

Dziudžaigou ežeras esantis gamtos rezervate ir nacionaliniame parke Pietų Kinijoje, nėra tik paprastas gamtos kampelis. Tai milžiniškas 72 tūkst. hektarų slėnis, primenantis rojų. Jame susijungia įspūdingi terasiniai kriokliai, visa galybė spalvingų ežerų ir tolimos snieguotos kalnų viršūnės. Dziudžgou dar vadinamas „Devynių kaimų slėniu“, tačiau šiuo metu likusios tik 7 gyvenvietės. O kadangi vietovėse žemės ūkis yra uždraustas, vietiniai pragyvena iš atvykstančių turistų, kurių čia tikrai netrūksta.

5 Dziud++aigou slenis

KELIONIŲ AKADEMIJA Jums siūlo savo akimis pamatyti įstabųjį Taal ugnikalnį bei jo krateryje tyvūliuojantį turkio spalvos ežerą. Keliaukite į egzotiškuosius Filipinius! Daugiau informacijos »