Tai, ko dar nežinojote apie Meksiką

shutterstock_294979184

Meksika, lyg muziejus po atviru dangumi, kuriame su ispanų kultūra susipina senovės actekų, toltekų ir majų palikimas. Ji kaskart stebina atvykėlius savo tradicijomis, virtuve, paminklais ir gamta. Tai be galo kontrastingas kraštas, kuris vieniems kelia baimę, o kitiems susižavėjimą. Sužinokite neįtikėtinų faktų apie šią šalį, kurių turbūt dar negirdėjote.

1. Gilyn smengantis Meksiko miestas

Meksikas – milžiniškas ir be galo chaotiškas miestas, savyje talpinantis ne tik milijonus gyventojų, bet ir senovės civilizacijų palikimą. Taip pat savo kontrastais ir spalvų gausa vis dar stebina atvykėlius. Neįtikėtina tai, kad neaprėpiamo dydžio gyvenvietė yra įsikūrusi ežero saloje. Anksčiau ten glaudėsi actekų sostinė – Tenočtitlanas, o Teskoko ežeras buvo didžiulis. Tačiau prasidėjus užkariavimams, ispanai sugriovė senovės civilizacijos statinius ir vietoje jų įkūrė Meksiką. Šiuo metu, buvusio galingo ežero beveik nebėra, dėl besaikio vandens vartojimo, kiekvienais metais nusenka keletas centimetrų ir miestas tuo pačiu šiek tiek smunka žemyn. O iš Teskoko teliko tik keletas druskingų maršų ir pusdykumių plotai.

1 Meksikas

2. Povandeninis muziejus Kankune

Jei dievinate nardymą, aplankę Meksikos kurorto Kankuno nacionalinį parką, patirsite nepamirštamų nuotykių. Vandenyno dugne, menininkas Jason deCaires Taylor įsteigė vieną keisčiausių pasaulio muziejų – „Tylioji evoliucija“, kurį sudaro daugiau nei 400 skirtingų skulptūrų. Tai išties nestandartinė galerija, kadangi apžiūrėti meno kūrinius, juos paliesti ar nufotografuoti galėsite tik išdrįsę panerti į dugną. Nors Kankuno miestui niekada netrūko turistų dėmesio, po šio muziejaus atsiradimo, jų antplūdis dar pagausėjo.

2 povandeninis muziejus

3. Pasislėpusi didžioji piramidė

Meksika slepia daugybę stebuklų, vienas jų – Čolulos šventykla, kurią išvysti galite Pueblos valstijoje. Senovės actekų kūrinys, pastatytas dar prieš Kolumbo erą, o savo dydžiu pranoksta net įžymiąsias Egipto piramides. Dėl gausios augmenijos ant statinio sienų, Ilgą laiką buvo manoma, kad tai paprasčiausia kalva. Ispanai nė neįtardami apie besislepiantį senovės palikimą, jos viršuje pastatė savo bažnyčią. Galiausiai krūmokšniai ir žolės nuslinko, tad Čolulo šventykla atsivėrė su laiptais, platformomis, altoriais ir penkių mylių ilgio vingiuojančiu tuneliu jos viduje.

Čolulos šventykla

4. Meksikoje vis dar šokamas lietaus šokis

Meksikoje visa gausybė švenčių, kurių sezonas prasideda maždaug lapkričio mėnesį ir tęsiasi iki vasario. Taigi, savo kelionę suplanavę būtent šiuo laikotarpiu pasinersite į tikrą linksmybių šurmulį, o namo parsivešite neįkainojamų įspūdžių. Turbūt ne kartą esate girdėję arba net juokavę apie lietaus šokį. Nors jums tai galbūt keista tradicija, Meksikiečiai senovės indėnų ritualą atlieka ir šiandien. Jame dalyvauja 4-5 vyrai, kurie pasipuošę ryškiaspalviais drabužiais, užsikabaroja ant aukšto stulpo, prisiriša virvėmis ir aidint būgnų bei fleitų garsams šoka žemyn taip, kad kol nusileidžia ant žemės, aplink save ir stulpą apsisuka 13 kartų.

Lietaus šokis

5. Moterims dedikuota sala

Kontrastų šalyje, Kankuno miesto panosėje, galite rasti paslaptingąją moterų salą, taip pavadintą senovėje garbintos, mėnulio deivės Ixchen garbei. Lankytojams ji atveria paslaptingą majų kultūros ir gamtos pasaulį. Atokus kampelis gali pasigirti ne tik įspūdingu grožiu, vienoje vos 7 km ilgio salos pusėje pakylančia, o kitoje besileidžiančia saule, bet ir vieta nuostabiausių pasaulio paplūdimių dešimtuke. Taip pat šalia Moterų salos tyvuliuojančiame vandenyje yra įsikūręs aukščiau minėtas „Tyliosios evoliucijos“ muziejus.

 Moterų sala, Meksika

Visada svajojote aplankyti Meksiką? Kelionių akadamija Jums siūlo egzotinę kelionę, kurios metu išvystie kolonijinius Meksikos miestus, nuostabią gamtą, kopsite į visame pasaulyje žinomas Saulės ir Mėnulio piramides, aplankysite Čičen Itza – vieną iš įspūdingiausių majų archeologinių vietovių. Galėsite išsimaudyti džiunglėse pasislėpusiuose kriokliuose, o taip pat paragauti aštrokų ir pikantiškų meksikietiškų patiekalų. Egzotinė kelionė: Didingoji Meksika (Gran Mexico) »