7 dalykai, kuriuos būtina nuveikti Tasmanijoje: nuo vaiduoklių medžioklės iki pasivaikščiojimo su pingvinais

Pietų pašvaistė, Tasmanija

Tasmanijos gyventojai neretai sako, jog glaudžiasi „įkvėpimo saloje“, kadangi net 45% teritorijos užima nacionaliniai parkai ir rezervatai. Tokie skaičiai sufleruoja, kad veikti čia tikrai yra ką, o tiems, kurie nenusiteikę vartyti kelionių gidų, pasakojame apie 7 smagiausias Tasmanijos pramogas.

1. Sugauti vaiduoklį Port Arthur

Dieną Port Arthur atrodo tarsi niekuo neišsiskiriantis Viktorijos laikų miestelis. Visgi saulei pasislėpus už horizonto į jį suplūsta „vaiduoklių medžiotojai“. Dalyvaudami pusantros valandos trunkančioje ekskursijoje, kurios metu tamsiu paltu apsigaubęs gidas pasakoja apie daugybę nepaaiškinamų vietos reiškinių, drąsuoliai bando sugauti neramias dvasias – tam padeda specialūs diktofonai bei elektromagnetinių bangų matuokliai.

Port Arthur miestelis Tasmanijoje

2. Užfiksuoti pietų pašvaistę

Trokštantiems išvysti poliarinę pašvaistę nebūtina vykti į šaltąją Norvegiją ar atšiaurią Rusiją. Šis kvapą gniaužiantis reginys puikiai matomas ir Tasmanijoje. Jei nenorite būti tik pasyvus stebėtojas, sudalyvaukite užfiksuoti aurorą skirtuose fotografijos kursuose – taip parsivešite ne tik nepamirštamų įspūdžių, bet ir puikių nuotraukų.

Pietų pašvaistė, Tasmanija

3. Apžiūrėti įlanką iš paukščio skrydžio

Vyno taurės įlanka jau ne pirmus metus patenka į gražiausių pasaulio paplūdimių dešimtukus. Nors purus baltas smėlis, kurį skalauja žydras skaidrus vanduo, leidžia nutolti nuo civilizacijos, keliautojus šioje gamtos oazėje džiugina ir nemokamas wi-fi. Tiesa, apylinkės visu gražumu atsiskleidžia iš paukščio skrydžio – tam gali pagelbėti sraigtasparnis arba šalia stūksantys rausvo granito kalnai.

Vyno taurės įlanka, Tasmanija

4. Nusifotografuoti žydinčių tulpių fone

Pamirškite Burbiškio dvarą – tikroji tulpių žydėjimo šventė vyksta Tasmanijoje! Tiesa, čia didžiulė teritorija tūkstančiais sprogstančių žiedų pasidengia ne balandį, o spalį. Toks festivalis tampa ne tik puikia proga nusifotografuoti spalvoto gėlių kilimo fone, bet ir stebėti nesibaigiantį spektaklį: ant kojūkų vaikštinėjančius gyvūnais persirengusius aktorius, vietoje kuriančius ir gėrybes pardavinėjančius dailides bei įspūdingus naktinius fejerverkus.

Tulpių žydėjimas Tasmanijoje

5. Apžiūrėti stebuklingą stulpą

Tasmanijoje stūksantis Totemo stulpas – iššūkis net ir patyrusiems alpinistams. Tarp uolų išdygusio 65 metrų kūgio skersmuo siekia vos 4 metrus, o šlaitai itin statūs, tačiau net ir tai neatbaido adrenalino ištroškusių kopinėtojų. Mokslininkai tikina, jog tai, kad erozijos ardomas stulpas vis dar stovi, galima laikyti tikru stebuklu, tiesa, jo ateitis piešiama itin liūdnai – kūgis bet kada gali sugriūti.

Totemo stulpas, Tasmanija

6. Stebėti grįžtančius pingvinus

Pingvino miestas taip buvo pavadintas dėl aplinkiniuose paplūdimiuose krypuojančių šimtų mažylių. Juos geriausia stebėti vakare, kuomet grįžę į krantą lėtai keliauja į savo olas. Jei čia lankotės dieną ir baltapilvių gyvūnų nematyti, įsiamžinkite prie kitos miesto įžymybės – 3 metrų aukščio pingvino skulptūros.

Pingvinai Tasmanijoje

7. Pasivaikščioti salos „kaklu“

Tasmanijai priklausanti Bruny sala – tikra ramybės oazė, dovanojanti kerinčius gamtos vaizdus. Vienas tokių – „kaklu“ praminta sąsmauka, jungianti šiaurinę ir pietinę salos dalis. Einant siauru taku, kurį iš abiejų pusių skalauja vandenynas, apima neapsakomas jausmas.

Bruny sala, Tasmanija