Keisčiausi pasaulio gėrimai: pelių vynas, karvių šlapimas ir vaikiškas alus

TOP

Belgija garsėja šimtais alaus rūšių, Gruzija – neįtikėtinai gardžiu vynu… Tiesa, ne visur populiarūs gėrimai mums tokie priimtini. Tolimų šalių delikatesus paragauti išdrįsta vos vienas kitas europietis, tačiau vietiniai tikina, jog dauguma jų pamėgtų gėrimų – itin naudingi sveikatai.

1. Gydantis pelių vynas

Kiekvienas, bent kartą matęs vos gimusius peliukus, ko gero, daugiau niekada nebenorėtų regėti tokio vaizdo. Kinams tai negalioja – dar neatakusius mažylius jie deda į butelius ir užpila raudonu vynu! Vietiniai ne tik mėgaujasi neįprastu vaizdu, bet tokį gėrimą vadina sveikatos eliksyru. Anot kinų, jis gydo viską – nuo astmos iki kepenų ligų. Baisiausia dalis? Išgėrus stiklinę vyno būtina suvalgyti dugne plūduriuojantį peliuką.

111

2. Šildantis kirų gėrimas

Eskimų valdomas žemes dengia sniegas ir ledas, tad norėdami prasimanyti vyno jie nesodina vynuogynų, o žvalgosi truputį aukščiau. Sučiupę kirą jį įkiša į vandens butelį ir palieka ant tiesioginių saulės spindulių tam, kad įvyktų fermentacija. Nors mums toks gamybos būdas atrodo keistas ir nehumaniškas, speigo varginamiems gyventojams tai vienintelis būdas gauti šildančio alkoholinio gėrimo.

222

3. Vaistai iš karvės šlapimo

Karvių šventumu Indijoje neabejoja niekas. Nors keliautojai gali priprasti prie gatvėse laisvai vaikščiojančių gyvūnų, tačiau parduotuvių lentynose šalia pieno ir kitų sveikuoliškų produktų stovintys karvės šlapimo buteliai šokiruoja kiekvieną. Tuo tarpu indai tiki, jog toks gėrimas gydo diabetą ar net vėžį. Na, labai pasistengus galima įsivaizduoti jog geriate šviesų alų, ar ne?

333

4. Alkoholinis kumelės pienas

Jei lankantis Centrinėje Azijoje jums pasiūlys iš nedidelio dubenėlio gurkštelėti kumyso, baltu gėrimu mėgaukitės atsargiai – fermentuoto kumelės pieno stiprumas siekia 4,5%! Tiesa, jo verta paragauti ne tik todėl, jog neįžeistumėte svetingųjų vietinių, bet ir dėl gydomųjų gėrimo savybių. Be to, tik šiame regione populiaraus kumyso gauti nėra lengva, kadangi vienu ypu jo primelžiama vos litras.

444

5. Vaikų gyvenimą lengvinantis alus

Japonijoje „Kodomo Biru“ vadinamo gėrimo reklaminė kampanija skelbia, jog „net vaikai neišgėrę negali pakęsti gyvenimo“. Šokiruojantis šūkis puikiai tinka ne mažiau stebinančiam produktui – kolą primenančiam vaikiškui alui. Nors alkoholio jame nerasite, iš tamsaus butelio pilamas putojantis gėrimas mažamečių rankose atrodo mažų mažiausiai neįprastai.

555

Perskaitę šį straipsnį vis dar manote, jog išdrįstumėte paragauti šių, mums neįprastų, gėrimų? O gal esate egzotinių virtuvių entuziastas?
Išsirinkite egzotinę kelionę, kurios metu galėsite paragauti visokiausių įdomių delikatesų:

Egzotinių – pažintinių kelionių pasiūlymai į Indiją»

 Egzotinės – pažintinės kelionės į Japoniją>

Egzotinės – pažintinės kelionės į Kiniją>