Geriausi džiazo festivaliai Europoje liepą

Nuo spalio "Ryanair" nebeskraidins iš Kauno į Rodą bei Kosą

It Don‘t Mean A Thing If It Ain‘t Got That Swing (liet. „Nieks netenka prasmės, jeigu aplink nėra swingo“). Taip dainavo Duke Ellingtonas. Iš tikrųjų swingas, džiazas ir bliuzas suteikia gyvenimui tiek daug ritmo ir spalvų. Mes galime pasidžiaugti, kad džiazo festivalių gausa Europa gali tik pasigirti – vien vasarą jų suskaičiuojama daugiau nei šimtas. Rinktis iš tikrųjų yra iš ko, tačiau mes norėtume parekomenduoti tuos, kurie mums atrodo geriausi ir kuriuos lengva pasiekti.

 

Stambulo džiazo festivalis
Data: Liepos 3 – 19 d.
Stambulas, Turkija

Pagrindinis festivalio akcentas – pianisto Keith Jarrett trio, įskaitant akustinės bosinės gitaros meistrą Gary Peacock bei būgnininką Jack de Johnette. Kiti festivalio svečiai – tai Anthony and the Johnsons, Erykah Badu, praeityje garsios britų grupės The Smiths lyderis Morrissey ir kiti. Daugiau apie festivalį rasite čia.
Į Stambulą iš Vilniaus galima nuskristi su AirBaltic ar Aerisvit oro linijų bendrovėmis su persėdimais atitinkamai Rygoje ar Kijeve. Čia galite susirasti jums tinkamiausią skrydį. Susirasti apgyvendinimo paslaugas Stambule  galite čia.

Džiazo namų (Casa del Jazz) festivalis
Data: Liepos 4 – 31
Roma, Italija

Džiazo namai, šalia kurių esančiame parke vyks šis festivalis, – tai apie 1920 m.statyta prabangi vila, kadaise buvusi mafijos boso Enrico Nicoletti namais. Šių metų festivalio dalyviai – Enrico Rava, Flavio Boltro, Bad Plus and Joshua Redman, Roy Hargrove bei kiti. Daugiau apie festivalį rasite čia.
Iš Vilniaus į Romą tiesiogiai galima skristi aviakompanijų Ryanair bei Wizzair skrydžiais. Čia galite išsirinkti jums tinkamiausią skrydį. Geriausius viešbučių pasiūlymus rasite čia.

Iš
Tarptautinis Birmingemo džiazo ir bliuzo festivalis
Data: Liepos 6 – 15 d.
Birmingemas, Didžioji Britanija

Šis 28-asis Birmingemo džiazo festivalis truks 9 dienas ir džiugins žiūrovus tokių džiazistų kaip Digby Fairweather, Greg Abate, Daryl Sherman, Arthur Brown bei kitų atlikėjų pasirodymais. O svarbiausia, didžioji dalis šio festivalio pasirodymų nemokami! Detalią festivalio programą rasite čia.
Birmingemą iš Kauno tiesiogiai galima pasiekti oro bendrovės Ryanair skrydžiu. Spauskite čia ir galėsite išsirinkti jums patogiausią skrydį. Domina apgyvendinimas Birmingeme? Čia galėsite išsirinkti jums tinkamiausią viešbutį.

Maltos džiazo festivalis
Data: Liepos 19 – 21 d.
Valeta, Malta

Liepos mėnesį Maltos sostinėje vyks džiazo festivalis, kuriame dalyvaus tokie atlikėjai kaip Paul Giordimaina Trio, Jeremy Pelt kvintetas, Al di Meola, Gonzalo Rubalcaba, Tigran Hamasyan Trio, Will Vinson bei kiti. Visi džiazo pasirodymai vyks Ta‘Liesse rajone, pačiame sostinės centre – Valetos pusiasalyje. Daugiau informacijos apie Maltos džiazo festivalį rasite čia.
Iš Kauno tiesiogiai į Maltą galima nuskristi žemų kaštų oro linijų bendrovės Ryanair skrydžiu. Paspauskite čia ir galėsite išsirinkti jums tinkamiausią skrydį. O čia galėsite išsirinkti jums tinkamiausią viešbutį Valetoje.