Sek lėktuvų eismą realiu laiku!

Sek lėktuvų eismą realiu laiku!

Yra pasaulyje toks pusaplis (iš tiesų keli), kuriame gali sužinoti, iš kur į kur, kokiu greičiu, kokiame aukštyje ir koks lėktuvas skrenda virš tavojo kaimo/miesto/rajono.

Flightradar24  yra puslapis, prasidėjęs kaip hobby projektas 2007-aisiais Švedijoje, skirtas susekti virš šiaurės ir centrinės Europos skraidančius objektus. Per pora metų atsirado techninės galimybės skrydžio duomenimis dalintis bet kam (technikos mėgėjams: reikia turėti ADS-B imtuvą) ir lėktuvų, tiekiančių duomenis, skaičius labai sparčiai išaugo.

Pasaulio žemėlapyje matomos judančios lėktuviukų piktogramos. Paspaudę ant lėktuviuko randame skrydžio numerį, lėktuvo nuotrauką, greitį, aukštį ir nuskristą maršrutą. Po sekundės piktograma pajuda. O kai lėktuvas leidžiasi ar kyla, matyti, kaip jis tai daro su visais posūkiais.

Ką dar smagaus nuveikti su Flightradar24?

 

plainspoteriai

  • Medžioti lėktuvus, sukančius ratus virš oro uostų dėl intensyvaus eismo ar prastų oro sąlygų.

flightradar,

 

Beje, galima sekti ne tik skrendančius lėktuvus, bet ir oro uostų dispečerinių pranešimus. Vilniaus oro uosto klausykite čia.

Dar vienas beje – Vilniaus viešasis transportas taip pat turi panašų puslapį, kuriame galima sekti autobusų ir troleibusų eismą.