7 pritrenkiančios vietos rytinėje Europoje

pri_konv

 

Vienas iš geriausių kelionių portalų/žurnalų/gidų/patarėjų „Lonely Planet“ atrinko 7 išskirtines vietas Rytų Europoje. Įdomu, jog autorių Rytų Europos supratimas sutampa su politiniu sovietinių laikų žemėlapiu – straipsnyje paminėtos Čekijos ir Kroatijos vietos.

Raclavicų panorama, Wroclavas, Lenkija

Lenkija,

Objektas skirtas paminėti 1794-ųjų Raclavicų mūšiui, kurį vedė Tadas Kosciuška po antrojo Lenkijos-Lietuvos padalinimo. Panorama – tai apskritame pastate (rotondoje) ištapytas įspūdingas 15 metrų aukščio ir 114 metrų ilgio paveikslas. Įspūdžiui sustiprinti aplinka dar specialiai padekoruota. Sakoma, kad tapybos ir interjero darbas toks realus, kad beveik užuodi parako kvapą.

Smėlis, sienų nelygumai ir kiti interjero patobulinimai skatina žandikaulio raumenis atsipalaiduoti.

Raganų Kalnas, Juodkrantė, Lietuva

Raganų

Miškinga smėlio kopa šalia Juodkrantės Kuršių nerijoje slepia daugybę baisių ir nebaisių medžio drožinių. Ekspozicija susideda iš dviejų dalių – šviesiosios ir tamsiosios. Pirmojoje – gerieji pasakų herojai, o tamsiojoje – raganos velniai ir kiti balvonai.

1979-aisiais tautodailininkas Jonas Stanius sugalvojo įprasminti sklandančias legendas ir surengė etnografinę  medžio drožėjų stovyklą. Per ją atsirado 25-ios pirmosios skulptūros. Nuo kalno (kopos) matosi jūra ir marios.

Jūrų vargonai, Zadaras, Kroatija

Zadaras,

Įsivaizduok taip: esi gražiame gražiame mieste, vakarais tviskančiame nuo iškritusios rasos. Eini prie jūros saulės palydėti, vėjelis pučia, bangos kilnojasi ir sulig kiekviena bangele girdi malonų duslų garsą, kartais visą malonią kakofoniją. Priklausomai nuo bangų greičio ir dydžio jūrų vargonai, įrengti po krantine, groja tyliau, garsiau, aukščiau, žemiau.. Technikos mėgėjai, gali susipažinti su idėja ir jos  realizacija čia: http://www.croatia.org/crown/articles/9359/1/Nikola-Baiae-author-of-the-Zadar-Sea-Organ.html

Vaiduoklių miestas Pripetė, Ukraina

Apleistas

Ne vaiduokliais garsi Pripetė, o tuo, kad kuris laikas ten niekas negyvena. Šio miestelio reikia vengti todėl, kad šalia jo – Černobylio elektrinė. Jau 27-erius metus apleistas miestas yra netinkamas gyventi, tačiau galima užsisakyti turą su gidu. Šis būtinai primins nelipti ant samanų, mat jose susikaupę daug radioaktyvių medžiagų. Pažiūrėkite Lietuvių žurnalistų reportažą iš Pripetės: http://www.youtube.com/watch?v=-j3UDf4E-0U

Viru viešbutis, Talinas, Estija

kelionė,

Teko patirti jausmą, lyg kažkas Jus stebėtų? Viru (didžiausio Estijoje) viešbučio svečiai tiesiog negalėjo kitaip jaustis. Šaltojo karo metu 23 viešbučio aukšte buvo įsikūrusi slapta KGB stebėjimo/ pasiklausymo būstinė. Dabar ten yra KGB muziejus. Jame galima susipažinti su tų laikų šnipinėjimo technologijomis ir išgirsti žmonėms ne itin linksmai pasibaigusių istorijų. Geriau užsisakyti iš anksto, nes gali nelikti vietų:) Kaip rezervuoti ir kada ekskursijos, skaitykite čia.

Kapučinų kripta, Brno, Čekija

kapucinu

Kapučinai – tai tokie vienuoliai. Panašiai kaip kryžiuočiai, templieriai ir kiti. Antra, neapsigaukite pamatę pasteliškai rožinę bažnyčią. Viduje ji slepia daug įdomybių. Kriptoje po bažnytėlės grindimis ilsisi daugybė puikiai išsilaikiusių mumijų. Daugiausia laidojami buvo vienuoliai, bet pasitaikė ir kitų miestelėnų. Tarp jų kaminkrėtys, dvylikametis patarnautojas ir per klaidą gyva palaidota moteris. Puiki kriptos ventiliacija ir sausas oras natūraliai padarė tai, ką padarė – išdžiovino ir užkonservavo kūnus.

Kunstkamera, Sankt Peterburgas, Rusija

rusija,

Dar viena kraupi vieta, susijusi su konservavimu. Tik šįkart konservuojama su konservantais – formalinu ir uždaroma į stiklines taras. Smegenys, skeletai ir išsigimusių žmonių kūnai – tai dalis Petro I-ojo kolekcijos, skirtos sulaužyti stereotipus apie žmogaus kūną. Žinoma, kolekcijoje yra ir labiau Švietimo epochos dvasią atspindinčių eksponatų, tokių kaip kūnai ir kultūriniai radiniai iš įvairių pasaulio kraštų, tačiau garsiausia yra būtent ta dalis, kurioje įamžintos patologijos.