Venecija: pirmas kartas. Kasmetinis kaukių balius, ryškiaspalvės gondolos ir lankytinos vietos Venecijoje

venice_konv

Venecija – italų dažnai vadinama tiesiog Serenissima – “giedriausia iš visų”. Tai – charakteringas miestas Veneto regione, garsėjantis prabangiais XVI ir XVII a. rūmais ant vandens, ryškiaspalvėmis gondolomis, brangiu murano stiklu bei kasmetiniu šurmulį keliančiu karnavalu. Miesto architektūra pasižymi baroko, Renesanso ir Bizantijos laikų stiliumi, o įmantrių tiltelių čia daugiau nei 400. Venecija neveltui vadinama vienu iš gražiausių miestų visame pasaulyje: nuostabiai romantiška pavasarį, džiūgaujanti vasarą, labai žavi rudenį ir viliojanti žiemą.
Venecija.
Nuotrauka gnuckx
Venecija.
Nuotrauka leemcarthur

Transportas

Norint pasiekti Veneciją teks skristi iki Milano Bergamo oro uosto. Jį tiesiogiai iš Vilniaus per porą valandų galima pasiekti žemų kaštų oro bendrovių Ryanair ir Wizzair skrydžiais. Pigiausių skrydžių į Milaną artimiausiu metu ieškokite čia.  Nuo oro uosto reguliariai kursuoja autobusai bei traukiniai, kurie važiuoja link Milano centrinės traukinių stoties. Taip pat iš oro uosto galima tiesiogiai keliauti traukiniu link Venecijos su persėdimu Milano centrinėje traukinių stotyje arba Brešijoje.

Miegas

Nakvynė Venecijoje, 3 žvaigždučių viešbutyje šalia centro, kainuoja nuo 80 Lt vienam asmeniui.

Maistas

Ankstų rytą, kol dar ne tiek daug žmonių, pasimėgaukite šviežia cappuccino legendinėje ir vienoje seniausių miesto kavinių – Il Caffè Florian , esančioje San Marko aikštėje . Čia rasite daug staliukų, kurie stovi lauke: taigi gurkšnokite kavą ir stebėkite, kaip bunda miestas.
Venecijos virtuvė pasižymi patiekalais iš žuvies ir jūros gėrybių. Čia taip pat gausiai vartojami vaisiai ir daržovės, kedro riešutai. Patartina paragauti veršiuko kepenėlių su svogūnais (fegato alla Veneziana), šparaginių pupelių ar tapas stiliaus užkandžių, kurie Venecijoje vadinami cicchetti.
Caffe
Nuotrauka TracyElaine

Lankytinos vietos Venecijoje

Švento Morkaus aikštė (Piazza San Marco) – pagrindinė miesto aikštė, šalia kurios driekiasi itališkos kavinukės bei restoranai. Aikštėje stovi varpinė (Campanile) – iš kurios patartina pasigrožėti 360 laipsnių Venecijos vaizdu, o rytinį jos kraštą dengia Švento Morkaus bazilika, kurios vidus išpuoštas nuostabiomis mozaikomis.

Akademijos muziejus – čia eksponuojami paveikslai iš Veneto regiono bei tokių Renesanso menininkų kaip Bellini, Giorgione, Veronese, Tintoretto ar Tiziano kūriniai. Bilieto kaina – 14 eurų plius 1 euras už rezervacijos mokestį. Jį nusipirkti galite internetu paspaudę čia.

Dodžų rūmai (Palazzo Ducale) – Venecijos gotikos šedevras. Šie didingi rūmai anksčiau veikė kaip dodžų rezidencija bei valdžios lizdas, o dabar tai – vienas lankomiausių Venecijos objektų. Bilieto kaina, už kurį galėsite aplankyti dar kelis mažesnius muziejus – 16 eurų. Daugiau apie Dodžų rūmus rasite čia.
Dodžų
Nuotrauka HarshLight

Ca’Pesaro galerija – modernaus meno galerija, įkurta baroko stiliaus rūmuose šalia Didžiojo kanalo. Bilieto kaina – 8 eurai. Už šį bilietą galima aplankyti ir Rytietiško meno muziejų. Norėdami paskaityti daugiau apie CaPesaro galeriją ar nusipirkti bilietą internetu spauskite čia.

Guggenheim muziejus – tai kadaise buvusi amerikietės Peggy Guggenheim rezidencija, kurioje eksponuojama menininkės surinkta kolekcija. Čia galima pamatyti Max Ernst Guggenheim (Peggy Guggenheim vyras), Dali, Picasso, Pollock ir Kandinsky darbus. Bilieto kaina – 12 eurų bei 7 eurai jaunimui iki 26 m. Norėdami paskaityti daugiau apie šį muziejų ar nusipirkti bilietus internetu spauskite čia.

Pasiplaukiojimas gondola – tikrąją Venecijos atmosferą galima pajusti pasiplaukiojus gondola Didžiuoju ar kitais mažesniais kanalais. Beje, tai – gana brangus malonumas. Apie 40 min. pasiplaukiojimas gondola kainuoja apie  80 eurų. Vienoje gondoloje gali plaukti iki 6 žmonių, taigi jei keliaujate tik vienas ar dviese, galite ieškotis pakeleivių, kurie plauktų kartu. Taip sutaupytumėt nemažai pinigų.
Gondolos.
Nuotrauka tiseb

Pažintinės kelionės į Veneciją:

Italija.. nuo Venecijos iki Kaprio salos

Savaitgalis Venecijoje

Naujieji metai Venecijoje

Gardalendas-Verona-Venecija

Pagrindinė nuotrauka gnuckx