Liverpulis: pirmas kartas. Bitlomanija, bitlai ir lankytinos vietos Liverpulyje

beatles_konv

Ne paslaptis, kad šį miestą daugiausiai išgarsino keturi vaikinai sudainavę hitais tapusias dainas kaip „Please Please Me“ ar „Love Me Do“. Turbūt suprantate, kad šnekama apie vieną garsiausių visų laikų grupių „The Beatles“. Ir nors tie laikai jau baigėsi, tačiau mieste vis dar šėlsta bitlomanijos dvasia: rengiami įvairiausi turai po vietas, susijusias su legendine grupe, oro uostas pavadintas Džono Lenono vardu, veikia bitlų muziejus, o čia atvykusių turistų tikslas – vienaip ar kitaip susisieti su ketveriuke. Taip, kad dainų „In My Life“ ar „Yesterday“ kūrėjų svarba miesto žinomumui yra tiesiog neginčijama. Bet miestas negyvena vien praeitimi: tarp įmantrių Viktorijos laikų pastatų, šmėžuojant bitlų dvasiai, čia yra pilna pub‘ų, modernių ir stilingų viešbučių, muziejų bei prekybos centrų. Be to, miesto atmosferą stiprina ir aistringi bei atsidavę šio miesto futbolo klubo „Liverpool“ gerbėjai. Taigi Liverpulis – nemiegantis, svetingas, geriausios Anglijos karalienės laikus bei nostalgiškuosius 60s menantis miestas, kuriame visada rasite ką nuveikti ir pamatyti.
Liverpulis.
Nuotrauka canofjuice

Transportas

Norint pasiekti Liverpulį geriausia skristi į šį miestą tiesiogiai iš Kauno žemų kaštų oro linijų „Ryanair“ skrydžiu.

Nuo Liverpulio Džono Lenono oro uosto iki miesto centro veža kelios autobusų kompanijos. Bilieto kaina į vieną pusę – apie 4 svarai sterlingai.

Miegas

Nakvynės viešbutyje netoli Liverpulio centro kaina vienam asmeniui prasideda nuo maždaug 60 Lt.

Maistas

Viešėdami Liverpulyje paragaukite ko nors tikrai liverpulietiško, pavyzdžiui, labai energingo avienos ir daržovių troškinio ar sirupu persisunkusio pudingo, pagaminto iš pyragų ir pyragaičių.
Mieste rasite įvairiausių virtuvių restoranų. Jeigu norite nebrangiai ir sočiai pavalgyti galite keliauti iki Chinatown‘o. Čia už maždaug 4-6 svarus sterlingus jums pridės visą lėkštę rytietiško

Lankytinos vietos Liverpulyje

Viskas apie „The Beatles“

The Beatles Story – tai unikalus muziejus, kuriame viskas susiję su bitlais. Čia susipažinsite su grupės istorija, pamatysite originalius Džono Lenono apvalius akinukus, išvysite Džordžo Harisono pirmąją gitarą bei neregėtas bitlų fotografijas, kurios eksponuojamos „Užslėptojoje bitlų galerijoje“. Muziejuje yra pilna pramogų, Cavern klubo, kuriame bitlai išpopuliarėjo, tiksli kopija. Bilieto kaina suaugusiam žmogui – 15,95 svarų sterlingų. Pirkdami internetu mokėsite 12,95 svarų. Jeigu norite įsigyti bilietą dabar ar sužinoti daugiau apie „The Beatles Story“, spauskite čia.
Lankytinos
Nuotrauka nyaa_birdies_perch

Turas po Džono Lenono ir Paul McCartney vaikystės namus -  „Nacionalinio fondo“ globojami pastatai, kuriuose gyveno, svajojo ir kūrė garsūs atlikėjai savo vaikystės, paauglystės ir jaunystės metais. Tik šio fondo rengiamų turų metu galėsite patekti į vidų. Jeigu pamatysite, jog kažkuri kita įmonė siūlo aplankyti šias vietas, galite būti tikri, kad į vidų nepateksite.
Turas vyksta mini autobusiuku su grupės atvaizdais. Gidai papasakos įdomių istorijų. Taigi jeigu esate bitlų gerbėjai vien „The Beatles Story“ muziejaus aplankyti nepakanka – tiesiog būtina pamatyti iš šiuos objektus.
Turo kaina vienam asmeniui – 20 svarų sterlingų. Bilietus reikia rezervuoti iš anksto. Tai galite padaryti paspaudę čia.

The Cavern gyvos muzikos klubas – tai žymioje Matthew gatvėje 1957 m. atidaryta vieta, kurioje 1961 m. pirmą kartą gyvą pasirodymą surengė…be abejo, bitlai. Ir čia jie išgarsėjo, nes tais pačiais žymusis prodiuseris Brian Epstein juos pastebėjo, o po to prasidėjo žinomiausias grupės periodas.
Dabar čia vis dar yra geros ir gyvos muzikos klubas, o kai nevyksta koncertai, groja septintojo – devintojo dešimtmečių muzika. Šalia yra parduotuvės, kuriose galima nusipirkti bitlų atributikos.
Aplankykite spalvingą ir nuotaikingą The Cavern internetinį puslapį. Čia taip pat galite nusipirkti ir bitliškų suvenyrų.
Lankytinos
Nuotrauka Duncan~

Casbah Coffee Club – tai dar viena vieta, kurioje dažnai pasirodymus rengdavo šaunioji ketveriukė. Beje, šioje subkultūriškai ir neformaliai atrodančioje vietoje yra išlikę bitlų meno kūriniai, kadangi The Quarrymen grupės (taip vadinosi ankstesnė grupė, kurioje kol dar bitlai nebuvo atradę Ringo grojo Ken Brown) nariai padėjo savininkei nudažyti sienas su įvairiausiais vorų, drakonų, žvaigždžių atvaizdais.

Liverpulio katedra – tai didžiausia anglikonų katedra ir bažnyčia visoje Europoje, esanti ant Šv. Džeimso kalno. Su gotikos elementais katedra buvo baigta statyti tik XX a. antrojoje pusėje. Daugiau apie šį žavingą pastatą galite paskaityti oficialioje katedros internetinėje svetainėje.
Lankytinos
Nuotrauka Miguel Mendez

Nacionaliniai Liverpulio muziejai – tai galerijų ir muziejų grupė. Čia kolekcijos aprėpia nuo geriausių impresionizmo paveiklų iki nuo Titaniko laikų išlikusių gelbėjimosi liemenių, todėl neabejotina, kad čia sukaupta vieni vertingiausių objektų visoje Europoje. Kompleksui priklauso Walker meno galerija, Pasaulio muziejus, Tarptautinis vergovės muziejus bei kiti. Įėjimas NEMOKAMAS. Daugiau informacijos apie muziejus rasite čia.

Pagrindinė nuotrauka Simon Bunting

 Pažintinės kelionės į Angliją