Ką rinktumėtės – festivalį amžino įšalo žemėje ar kelionę hiphopo pėdomis pavojingame Bronkse?

shutterstock_187430987

15min. straipsnis

Jei esate istorijos mylėtojas, tai grįžę iš kelionės džiaugsitės pačiupinėtais archeologų atradimais, jei uolūs krikščionys, nenuilsdami pasakosite apie religinio turo objektus. Tačiau kas džiugina priklausomybę nuo muzikos turinčius žmones? Lyg ir akivaizdu, kad dievinantys klasiką geriausia kelione vadins išvyką į Zalcburgą, kuriame gimė Mozartas, arba Beethoveną šlovinantį muziejų Vienoje. Tai toli gražu ne viskas ką verta aplankyti, tad siūlome keletą objektų įvairaus skonio melomanams.

Tikrų hiphoperių svajonė – Bronksas

Hiphopo įrašais kaimynus dieną naktį šiurpinantys savo svajonių išvyka pavadintų kelionę į Bronksą. Vienas iš penkių Niujorko rajonų jau kone pusę amžiaus tituluojamas vieta, kurioje gimė repas.

Jei ten viešėsite, būtinai praeikite pro „1520 Sedgwick Avenue“. Nežinantiems – tai paprasčiausias aptriušęs 102 butų gyvenamasis pastatas, tačiau 1970-taisiais DJ Kool Herc okupavo visą rūsį ir pradėjo jame vakarėlių seriją. Čia fanko, disko, soulo plokšteles laužė ir ritmo mašinomis garsus dailino šiuo metu visam pasauliui gerai žinomi Grandmaster Flash ir Afrika Bambaataa.

VIDEO Bronksas – hip hopo gimtinė

Tokių vietų yra galybė, tačiau anksčiau minėti muzikantai, remiami kitų pionierių, prieš keletą mėnesių paskelbė Bronkse kuriantys hiphopo muziejų. Nors rajonas linksniuojamas kaip viena baisiausių Amerikos vietų, kur kone kiekviename žingsnyje gali susidurti su narkotikais, nusikalstamumu ar skurdu, pastačius muziejų melomanai dar didesniais būriais ims lankyti savo korifėjų gimtinę.

Ištroškusiems egzotikos – festivalis amžino įšalo žemėje, Jakutske

Jei ieškote šio to egzotiškesnio nei Bronkso skersgatviai, birželio paskutinei savaitei pirkite bilietus į Rusijos gilumoje stūksantį Jakutską. Tądien mieste, kur žiemos temperatūra retai kada būna aukštesnė nei -40 laipsnių, švenčiama ilgiausia diena.

Ysyakh festivalyje, simbolizuojančiame ateinančią vasarą ir su ja atbundančią gamtą, pamatysite neįprastų ritualų, gausiai gėrimais ir maistu nukrautus stalus bei žirgų lenktynes. Na, aišku, ir tai, kas svarbiausia tikram muzikos mylėtojui – kartu su vietiniais galėsite traukti liaudiškas dainas ir šokti masinius šokius. Praeitais metais čia netgi užfiksuotas rekordas – nacionaliniais kostiumais pasipuošę vienu ritmu judėjo daugiau nei 15 tūkst. žmonių.

Po visą Honkongą išsibarstę „Hellhot“ dalyviai

Jakutsko atšiaurumas šiek tiek baugina? Tuomet turime dar vieną idėją – kelionę į Honkongą. Azijos šalis su Europa jungiančiame Kinijos megapolyje prieš ketverius metus pradėtas organizuoti festivalis „Hellhot“. Jo metu miesto koncertinėse salės, jaukiose galerijose bei pogrindiniuose baruose vyksta įvairūs pasirodymai. Iš nuotraukų sprendžiame, kad tai daugiau klasikinės bei instrumentinės muzikos interpretacijų vakarai. Visgi yra vienas pagrindinis dalykas, renginį paverčiantis unikaliu – visi atlikėjai privalo groti išskirtinai tik kinų kompozitorių parašytus kūrinius.

Jei paklaustumėte vietinių, koks festivalis geriausias, gali būti, kad jie nurodys „Clockenflap“. Tačiau kažin ar atvykėlį iš senojo žemyno jis nustebins, mat pagrindinės žvaigždės yra gana gerai mums žinomi amerikiečių arba britų rokeriai. Kinams šis festivalis arčiau širdies, nes mūsų kultūra čia vis dar savotiška egzotika.

Egzotinės – pažintinės kelionės į JAV