Florencija: pirmas kartas. Neįkainojamas Renesanso palikimas, Senasis tiltelis ir kitos lankytinos vietos Florencijoje

flor_konv

Florencija – Toskanos regiono sostinė, vienas seniausių ir gražiausių miestų Italijoje ir visame pasaulyje, kuriame jaučiami gilūs mokslo, meno, literatūros ir filosofijos pėdsakai. Sakoma, kad būtent čia sukaupta didžiausia meniško palikimo dalis, todėl neatsitiktinai miestas ypač vilioja turistus. Florencijoje jie gali pamatyti ne tik puošnius muziejus ar galerijas, eksponuojančias unikalius meno šedevrus, bet ir pasigrožėti kiekvienu miesto kampeliu, dailiai išpuoštus ir menančius, jog Florencija – tai aukštos estetikos ir gero gyvenimo kraštas. Steikas, ne mažesnis nei 1 kg ir būtinai su krauju, vis dar karaliauja ant vietinių Florencijos gyventojų stalo, kuris neapsieina, be abejo, ir be raudono vyno. O Toskana juo tikrai gali pasigirti – juk ją iš visų pusių supa vyno sritys: Chianti, Brunello di Montalcino ar Montepulciano. Taigi pateikiame naudingą informaciją apie transportą, viešbučius, maistą bei lankytinas vietas Florencijoje.

Transportas

Norint pasiekti Renesanso lopšį, geriausia skristi iki Romos arba Milano. Jeigu skrisite iki Italijos sostinės, pasirinkdami aviakompaniją Wizzair, iš Vilniaus tiesiogiai pasieksite Fiumicino oro uostą per šiek tiek daugiau nei 2 val. Jeigu skrisite Ryanair, pasieksite Romos Ciampino oro uostą. Nuo abiejų Romos oro uostų iki miesto centro (Termini traukinių stoties) reguliariai kursuoja autobusai, kurių bilieto kaina į vieną pusę – 4 eurai. Norėdami internetu nusipirkti autobuso tarp Fiumicino oro uosto ir miesto centro bilietus, spauskite čia. Jeigu pageidaujate autobuso bilietų tarp Romos Ciampino oro uosto ir miesto centro, spauskite čia. Pigiausių skrydžių iš Vilniaus į Romą artimiausiu metu ieškokite čia.
Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uostą tiesiogiai galite pasiekti iš Vilniaus tiek Ryanair, tiek Wizzair. Nuo šio oro uosto iki Centrinės Milano traukinių stoties (Milano Centrale) reguliariai kursuoja autobusai, kurių kaina į vieną pusę – 5 eurai. Autobuso bilietus internetu galite įsigyti čia. Pigiausių skrydžių iš Vilniaus į Milaną artimiausiu metu ieškokite čia.
Tiek nuo Romos Termini, tiek nuo Milano centrinės traukinių stoties važiuoja traukiniai iki Florencijos. Jeigu apsigyvensite Florencijos centre, geriausia važiuoti iki Firenze Santa Novella traukinių stoties. Traukinio bilieto kaina į vieną pusę tarp Romos/Milano ir Florencijos – nuo 9 iki 50 eurų. Kuo anksčiau rezervuosite traukinio bilietą, tuo geresnę kainą turėtumėte gauti. Kelionės trukmė – apie 1,5 val.

Miegas

Dauguma 1 ar 2 žvaigždučių viešbučių Florencijoje yra miesto centre bei gali pasigirti ne tik tvarkingu, bet ir stilingu bei gana autentišku Florencijos interjeru. Nakvynės kaina vienam asmeniui – nuo 60 Lt. Tinkamiausių viešbučių ieškokite čia.

Lankytinos

Maistas

Florencijoje maistas atspindi Toskanos virtuvės tradicijas bei skonius. Tipiški patiekalai – makaronai su pupelėmis (pasta e fagioli), florencijietiškas steikas, medžiojamoji paukštiena ir žvėriena, Chianti vynas. Vienas populiariausių skanėstų – panforte nero di Siena – aromatingas skanėstas iš migdolų, medaus, kakavos ir cukruotų žievelių.
Norėdami paragauti tipiškų, šiam regionui būdingų patiekalų bei pajausti tikrąją Florencijos dvasią ir šurmulį, užsukite į vietinių pamėgtą Trattoria Sostanza. Vakarienės kaina šioje tratorijoje – apie 15 – 20 eurų.

Lankytinos

Lankytinos vietos Florencijoje

Florencijos katedra – tai pagrindiniame miesto centre, aikštėje Piazza del Duomo, stūksanti Bruneleskio pastatyta katedra (Duomo), dar vadinama Santa Maria del Fiore. Šalia žymiojo statinio stovi varpinės bokštas (Campanile), suprojektuotas italų dailininko ir architekto Džoto.
Įėjimas į katedrą nemokamas, bet jei norėtumėte pakilti į kupolą, reikės sumokėti 8 eurus, tačiau verta, nes nuo čia atsiveria nuostabūs Florencijos vaizdai, o tolumoje matosi žavingas bei charakteringas Toskanos kraštovaizdis.

Florencijos

Ponte Vecchio (Senasis tiltas) – tai, be jokios abejonės, gražiausias Florencijos tiltas ir labiausiai fotografuojamas visame pasaulyje. Šis tiltas išsiskiria ne tik savo grožiu, bet ir nepaprastumu: tiltas apstatytas dailiais namais. Čia nuolat pamatysite dailininkus, bandančius įamžinti čia vyraujančią atmosferą, turistus bei vietinius gyventojus.

Lankytinos

Porcellino – tai bronzinis šerno formos fontanas. Teigiama, kad jeigu įdėsi monetą į šerno nasrus bei paglostysi jo snukį, lydės laimė, sėkmė ir dar kartą grįši į šį miestą.

Lankytinos

Uffizi galerijos – tai vienas seniausių ir garsiausių muziejų vakarų pasaulyje, kuriame galima pamatyti svarbiausius Italijos ir Renesanso menininkų darbus, sukurtus tarp XII ir XVII amžių, įskaitant ir Leonardo da Vinci, Giotto, Michelangelo, Piero della Francesca, Caravaggio ir Rafaelio kūrinius. Daugiau apie Uffizi rasite čia.

Lankytinos

Akademijos galerija (Galleria dell‘Academia) – čia saugoma italų muzikinių instrumentų kolekcija, tačiau vieta sulaukia dėmesio daugiausiai dėl čia saugomos Dovydo skulptūros, kurią sukūrė Michelangelo.

Lankytinos

Šventojo kryžiaus bazilika (Basilica di Santa Croce) – tai tokio paties pavadinimo aikštėje esanti bazilika, nutolusi vos apie 800 metrų nuo Florencijos katedros. Ši bazilika – didžiausia pranciškonų bažnyčia visame pasaulyje.

Lankytinos

Piza – per maždaug vieną valandą traukiniu galima nuvykti iki Pizos – miesto, garsaus dėl savo pasvirusio Pizos bokšto (15 eurų), esančio Piazza del Duomo aikštėje. Čia taip pat vertėtų aplankyti miesto katedrą Duomo (2 eurai), krikštyklą (5 eurai) bei Camposanto kapines. Traukinio bilieto kaina į vieną pusę tarp Pizos ir Florencijos – 7,10 euro.

Lankytinos

Siena – per šiek tiek daugiau nei valandą galima nuvykti traukiniu į Sieną – miestą, garsėjantį gardžia virtuve, muziejais, viduramžiška miesto dvasia ir kasmetinėmis žirgų lenktynėmis „Il Palio“. Lankomiausi miesto objektai: vėduoklės formos Del Campo aikštė, Mangia varpinė (7 eurai), XII a. romaninio – gotikinio stiliaus katedra Duomo, Sienos krikštykla, gotikinio stiliaus miesto rotušė (Palazzo Pubblico) ir joje įsikūręs Visuomenės muziejus (7,5 euro).  Traukinio bilieto kaina tarp Sienos ir Florencijos į vieną pusę – 7,5 euro.

Lankytinos

Pažintinių – poilsinių kelionių pasiūlymai į Italiją