Bremenas: pirmas kartas. Lietuviškas viešbutis, atrakcionų parkas ir lankytinos vietos Bremene

bremen_konv

Ничего на свете лучше нету,

Чем бродить друзьям по белу свету..

 

Kam sunku suprasti kirilicą, išduosiu, kad čia ištrauka iš Bremeno muzikantų, kurioje kalbama apie džiaugsmą, patiriamą bastantis su draugais. Žodžiai iš rusiško filmuko, paremto vokiečių liaudies pasaka, brolių Grimų užrašyta, kurioje pabėgę gyvūnai keliauja į Bremeną, bet jo taip ir nepasiekia.

Užtat mes galim Bremeną lengvai ir dažniausiai pigiai pasiekti, pamatyti Bremeno muzikantams skirtą skulptūrą, įspūdingą rotušę, vakarų vokietijos tvarką, šaunų mokslo muziejų ir apsilankyti atrakcijonų Heideparke.

Bremeno

Transportas

Iš oro uosto į centrą, kaip ir po centrą – viešuoju transportu arba pėsčiomis(miestas nėra didelis, toliausiai kiek gali tekti eiti – tai 40 minučių nuo oro uosto iki centro). Autobusai ir tramai. Vienas važiavimas nuo 2,35 iki 2,80 euro, dešimt važiavimų – dvidešimt eurų. Dienos bilietas – 6-7 eurai, dviem žmonėm (du vaikai iki 15 metų – nemokamai) – 8-9 eurai. Naktį važiuoja autobusai, jiems reikia truputį primokėti. Kainos: http://www.bsag.de/eng/4623.php žemėlapis (sėkmės bandant perprasti iš anksto) – http://www.bsag.de/Linienuebersichtplan.pdf .Galit pasiklauskti žmonių:)

Keliaujantiems su vaikais siūlome pasiskaityti čia: http://www.bsag.de/eng/4400.php

Maistas

Kainos parduotuvėse kiek didesnės, bet jei apsipirksit Lidl parduotuvėse – net pigesnis, nei namuose, kavinėse ženkliau didesnės. Vokietijoje maisto kainos apskritai yra vienos mažiausių Vakarų Europoje.

Smagu, kad ten kopūstai ir burokai yra dažnai sutinkamos daržovės, įdomu pažiūrėti, ką kitos tautos iš tų pačių daržovių gamina. Žuvies patiekalai dažni. Paragaukit jūreivių maisto Labskaus, būdingo  Bremenui ir Hamburgui, – bulvių košė, sumaišyta su jautienos faršu, svogūnais, burokėliais, o viršuje – kiaušinis.

Tradicinis

Miegas

Bremene yra smagus viešbutuks, turintis lietuvišką puslapį, užsakymus irgi galima derinti lietuviškai! Dvivietis kambarys – 15 eurų, penkiavietis – 60 eurų. http://www.eurostopas.de/eurostopas_lt/Viesbutis.html

O jei mėgstate truputį patogesnius viešbučius – rezervuokitės čia.

Lankytinos vietos

Rotušė, bažnyčios, mielas parkas, Art Novoux stiliaus gatvelės, meno muziejus. Kas tikrai nesimėto kiekvienam miestely – tai interaktyvus mokslo muziejus, puiki pramoga ir edukacija (suaugusiam 16 eurų įėjimas, šeimai – 40 http://www.universum-bremen.de/de/startseite/web-shop/shop/rubrik/eintrittskarten.html) ir netoliese esantis atrancijonų Heide parkas. Iki jo apie 80 kiometrų taukiniu. Įėjimas į parką 31 euras, perkant internetu (http://www.heide-park.de/en/heide-park/prices-tickets/), vietoje 38 perkant. Bilietas keturiems dienai – 99 eurai.

Nusigauti iš Bremeno galima taip: iš pagrindinės stoties (Bremen Hauptbahnhof, iš oro uosto ją galima pasiekti 6 tramu) traukinys išvyksta 6:53, 7:53. 8:46, 10:46, 12:46, 14:46, 16:46, 18:46, 20;46  ir kainuoja nepilnai 14-16 eurų (grupėms ir studentams taikomos rimtos nuolaidos, nesidrovėkite, klauskite), priklausomai nuo to, kur lipsit. Kiti traukiniai ir važiuoja dvigubai ilgiau, ir kainuoja beveik dvigubai brangiau. Įsigyti ir pasitikrinti galima čia: http://www.bahn.de/p/view/index.shtml

Jei lipsit Soltau stotelėje, bus 14 eurų, tada už 2 eurus važiuojate iki pat parko: http://www.heide-park.de/fileadmin/inhalte/heidepark/DOWNLOAD/Download_2010/Pr%C3%BCser_Bus_2010.pdf  Tik reikia “užtaikyti” ant pastarojo autobuso. Jei taikėt, bet nepataikėt, nusigaukit iki pietinės Soltau stoties ir paeikit 3 km: http://g.co/maps/uztnf

Jei važiuosit iki Wolterdingen(Han), sumokėsit 16,5 eurų ir teks paeiti 2 km: http://g.co/maps/mxzsm

 

Pažintinės kelionės į Bremeną ir Vokietiją