Aplankykime Veroną – miestą, kurį įsimylėjo Šekspyras

verona_konv

Kodėl Viljamas Šekspyras pasirinko Veroną savo kurtai legendinei dramai „Romeo ir Džiuljeta“ nėra visiškai aišku. Galbūt iš tikrųjų egzistavo įsimylėjėliai, su kuriais susipažino poetas viešėdamas Veronoje, ir buvo taip paveiktas jų meilės istorijos, kad nusprendė visa tai aprašyti? O gal Verona – tiesiog romantiška atmosfera spindintis miestas, kuris yra ideali vieta meilės romanui?

Iš tikrųjų Verona, esanti šiaurės Italijoje, Veneto regione – labai jaukus miestas, pasižymintis šiltų, medaus atspalvio spalvų namais bei žaliuojančiais medžiais, siauromis bei kaskart vis mielesnį vaizdą pateikiančiomis gatvelėmis, kurias tikrai galima įsimylėti.

Žinomos lankytinos vietos Veronoje

Pagrindinis Veronos centras – tai Erbė aikštė (Piazza delle Erbe), kurios vietoje Romos imperijos laikais buvo forumas. Šiaurinę aikštės pusę supa miesto rotušė, o vakarinę jos dalį puošia baroko stiliaus rūmai, dekoruoti graikų dievų skulptūromis. Seniausias aikštės paminklas – tai fontanas, kurio viršuje puikuojasi IV a. Madonna Verona skulptūra. Erbės aikštėje yra jaukių kavinių bei prekeivių, kurie siūlo suvenyrus.
Lankytinos
Nuotrauka b.roveran

Vos paėję kelis žingsnius nuo Erbės aikštės iki Capello gatves (Via Capello) pamatysite siaurą bromą. Įėję į vidų pateksite į mažą kiemelį, kuriame viskas kvepia meile: meilės spynelės, meilės rašteliai ir galiausiai pačios Džiuljetos balkonėlis, kuris yra vienas labiausiai fotografuojamų balkonų pasaulyje. Taip, jūs esate šalia Džiuljetos namo (La Casa di Giullietta), kurį viešnagės metu Veronoje aplankyti yra tiesiog būtina!

Džiuljetos balkonėlis – turbūt garsiausias objektas visoje Veronoje, tačiau miestas gali pasigirti ir labai gerai išsilaikiusi amfiteatru (Arena), esančiu Bra aikštėje (Piazza Bra). Pastatas buvo pastatytas I a. Tais laikais amfiteatre sutilpdavo apie 30 000 žiūrovų, kurie čia susirinkdavo stebėti tuo metu populiarius žaidimus bei šou pasirodymus. Dabar čia vyksta geriausi operų pastatymai bei roko koncertai, sutraukiantys minias žmonių kaip ir prieš beveik 2000 metų.
Lankytinos
Nuotrauka Allie_Caulfield

Aplankius miesto įžymybes vertėtų pamatyti ir kelias bažnyčias. Gotikinė Šv. Anastasijos bažnyčia buvo pradėta statyti XIII a. ir baigta 1400 m. Ją rasite šalia Pietro tilto, seniausioje miesto dalyje. Taip pat įdomi ir Senojio Šv. Marijos bažnytėlė – romaninio stiliaus pastatas, kuris buvo atstatytas 1185 m. po 1117 m. įvykusio žemės  drėbėjimo. Vienintelis fragmentas, išlikęs iš VII a. – tai juodai baltos grindinės mozaikos.

Kaip nuvykti į Veroną?

Norint aplankyti Veroną geriausia skristi iki Milano su Ryanair arba Wizzair. Nuo Milano Bergamo oro uosto geriausia pavažiuoti iki Bergamo miestelio centro vietiniu autobusu, kurio kaina – apie 1,5 euro. Nuo Bergamo pasieksite Veroną traukiniu su persėdimu Brešijoje, Rovato ar Treviljyle (Treviglio). Kelionės trukmė – apie 2 val., o bilieto kaina – apie 10 eurų.

Žemiau nuotraukos iš asmeninio archyvo.
Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Lankytinos

Pažintinės kelionės pasiūlymas aplankant Veroną