Alikantė: pirmas kartas. Smėlėta pakrantė, Viduržemio jūra ir lankytinos vietos Alikantėje

alicante_konv

Alikantė – tai miestas rytinėje Ispanijos pakrantėje, Alikantės provincijoje, kuriai priklauso saulėtoji ir smėlėta pakrantė – Kosta Blanka. Čia yra ne vienas žinomas kurortas kaip Benidormas ar Altėja, tačiau pagrindinis pakrantės ir visos provincijos miestas – Alikantė. Šis kurortas dėl didelio atvykstamojo turizmo pasisekimo ypač greitai auga: čia kaskart dygsta vis nauji viešbučiai, restoranai, barai, o miesto centrą, jo žavingus paplūdimius užplūsta vis daugiau ir daugiau turistų. Be to, naktinis gyvenimas Alikantėje taip pat verda, todėl jis tinkamas ne tik poilsiui su šeima, bet ir jaunimui. Nepaisant moderniosios Alikantės pusės, čia taip pat galima susipažinti su išlikusiais graikų, romėnų, finikiečių bei maurų kultūriniais bei istoriniais pėdsakais, todėl čia rasite įvairių architektūrinių paminklų, dailią Šv. Barboros pilį, kuri tapusi svarbiausia Alikantės lankytina vieta.

Transportas

Alikantę tiesiogiai iš Kauno per beveik 4 val. galima pasiekti žemų kaštų bendrovės „Ryanair“ skrydžiu. Pigiausių skrydžių į Alikantę artimiausiu metu ieškokite čia. Iš oro uosto pastoviai kursuoja autobusai iki Alikantės centro bei aplinkinių kurortų. Kaina vienam žmogui – apie 1 euras.
Kadangi Alikantė – puiki ir populiari vieta atostogoms, kelionių organizatoriai siūlo įvairiausių paketų, kuriuos įsigyjus nebereikės rūpintis papildomais rūpesčiais dėl skrydžių, pervežeimo ar apgyvendinimo.

Miegas

Nakvynės kaina apartamentuose prasideda nuo maždaug 50 Lt žmogui, o viešbutyje – nuo 60 Lt.

Maistas

Alikantėje vyrauja Viduržemio jūros regiono virtuvė: visa tai, kas šviežia, sveika, natūralu ir skanu. Be abejo, čia gausiai naudojamos šviežios daržovės ir vaisiai, ką tik pagauta žuvis bei kitos jūros gėrybės, tyras alyvuogių aliejus, geras vynas bei įvairiausios kvapnios žolelės. Alikantėje vertėtų pasimėgauti patiekalais, kurie patiekiami su ryžiais specialiose ryžių užkandinėse, kurios vietinių vadinamos arrocerías. Pagrindiniai patiekalai: paella alicantina (paelja su šafranu paskanintais ryžiais, raudonosiomis paprikomis, vištiena bei kiautuotais vėžiagyviais), arroz a la banda (ryžiai, patroškinti žuvies skonio sultinyje, bet patiekiami be žuvies), esmorçaret alacantí (tipiškas Alikantės jūros gėrybių patiekalas, patiekiamas su sardinijomis, keptu kiaušiniu, saldžiaisiais čili pipirais, sūdyta žuvimi bei juodosiomis alyvuogėmis).
Vyno gerbėjai čia galės įsigyti gero ir nebrangaus įvairių rūšių vyno. Mėgstantys naujoves, turėtų paragauti saldaus vyno fondillón, kurio nerasite už Alikantės ribų. Smaližiams rekomenduojama paragauti į nugą panašaus skanėsto – turrón.
Turron.
Nuotrauka Lablascovegmenu

Lankytinos vietos

Šv. Barboros pilis – tai ant 166 m aukščio Benacantil kalno stūksanti pilis, kuri buvo pradėta statyti IX a. Tai – labiausiai lankomas miesto objektas. Nuo čia atsiveria nuostabūs panoraminiai miesto vaizdai.
Šv.
Nuotrauka sergiomas

Explanada de Espaňa – pagrindinė Alikantės gatvė. Tai vaizdinga, palmėmis apsodinta promenada, kuri tęsiasi palei pakrantę. Čia tiek dieną, tiek naktį gyvenimas verda: šurmuliuoja vietiniai gyventojai bei turistai, vyksta įvairiausi koncertai bei pasirodymai.
Explanada
Nuotrauka chillihead

Barrio de la Santa Cruz – tai spalvingas ir dvasingas senamiestis, kuris įsikūręs į pietvakarius nuo Šv. Barboros pilies. Ši vieta pasižymi siauromis ir jaukiomis gatvelėmis, mažomis parduotuvėlėmis bei spalvotais vazonėliais su ryškiomis gėlėmis nukabinėtais nameliais.

El Palmeral parkas – tai vietinių gyventojų mėgstamas parkas, kuriame yra puikūs pasivaikščiojimo takeliai, vaikų žaidimo aikštelės, tvenkiniai, upeliai bei piknikams skirti stalai.

Tabarka sala – vos už kelių kilometrų nuo Alikantės esanti neapgyvendinta sala. Ją pasiekti galima laiveliais, kurie kiekvieną dieną plaukia po kelis kartus.

Šv. Marijos bazilika – tai seniausia, vis dar veikianti bažnyčia Alikantėje. Pastatas buvo pastatytas kaip mečetė, tačiau XIV – XVI a. renovuotas gotiškuoju stiliumi. 2007 m. bažnyčia pradėta vadinti bazilika.
Šv.
Nuotrauka rosemarydukelow

Domina poilsinių kelionių pasiūlymai į Alikantę? Spausk čia ir galėsi išsirinkti kelionę į Alikantę.