Kelionė į Ispaniją su kūdikiu II dalis

Kelionė į Ispaniją su kūdikiu II dalis

Autobusas Gironos oro uostas – Barselona

Valandą su trupučiu truko kelionė, vaikutis buvo ramus, tik turėjo sėdėti ant kelių, mat į šį autobusą kėdutės nepriėmė.

Autobusas atvežė iki šiaurinės stoties, ten teko gatvėje stabdyti taksi. Taksi paslaugos nepasirodė labai brangios. Už kelionę su daug bagažo į centrą, La Rambla gatvę , šeima sumokėjo septynis eurus.

kelionė

Ši ir kitos nuotraukos – Kerniaus Pauliukonio

Šeima išsinuomojo kambariuką pačiame centre. Butas – tvarkingas, švarus, paprastas, apstatytas IKEA baldais, su internetu, bet be kondicionieriaus. Gal ir nelabai geras pasirinkimas kai karšta. Tuo metu naktį būdavo iki 28, dieną – iki 35 laipsnių. Draugiška ir linksma šeimininkė gyveno kitame kambaryje, tad visiškai netrukdė. Pagrindinis butų (apartamentų) pranašumas prieš viešbučius –  virtuvė. Joje ir sau sveikos kainos maistą gali pasiruošti, ir kūdikiui ką pašildyti lengva.

Nors kondicionieriaus nebuvo, vaikas miegojo kaip visada. Kitą dieną šeima skyrė apsižvalgymui po žymiąją Barseloną. Daiktai liko bute, išskyrus vežimaitį, nešioklę ir visokius daiktus, kurių vis prireikia:)

Kelionė

Per dieną tėvai su vaikučiu apsilankė Guelli parke, pasigrožėjo Sagrada Familia bažnyčia ir pailsėjo paplūdimyje. Dar norėjosi pamatyti Casa Batllo – vieną iš Gaudi restauruotų namų, bet 18,5 eurų kaina atbaidė nuo sumanymo:)

Paplūdimyje galima naudotis ten sudėtais gultais (6 eurai už vienetą) ir dideliais skėčiais (5 eurai už vienetą). Mokestis vienkartinis, ir nesvarbu, ar ruošies kiurksoti dieną ar valandą. Žodžiu, arba moki daug, arba konstruojiesi pavėsį iš vežimėlio ir rankšluosčio:)

Pusryčiams – spurgos už 7 eurus iš kepyklėlės centre. Pietums  - kepsnys (ne įspūdingas) už 24 eurus žmogui, vakarienei – makaronai su vietiniu padažu, po 3 eurus žmogui ir alus už 50 euro centų. Apskritai, didmiesčių kavinėse valgyti yra baisu ir piniginei skaudu. Pakenčiama maisto kaina nebent kebabinėse.

Atstumas nuo Barselonos iki Saragosos –  kaip nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Autobusas rieda kiek daugiau nei keturias valandas. Bilietus šeima pirko dieną prieš kelionę stotyje.Tai gerai, nes autobusas buvo praktiškai pilnas. Beje stotyje reikia pranešti, kad esate su kūdikiu. Už tai mokėti nereikės, bet mažyliui bus rezervuota atskira kėdė šalia tėvų. „Mums tiesiog pasisekė – apie vaiką nepranešėm, bet autobuse buvo likus lygiai viena laisva vieta, į ją ir įstatė kėdutę. Keleiviai mielai pasikeitė vietomis, kad visa šeima būtų šalia.“ – maždaug taip situaciją pristato Kernius ir Ieva.

Kelionė

Saragosoje pasitiko draugas, sušnekėjo ir įsodino į taxi. Jokių stresų, jokių galvojimų, kur dėtis, kaip persigabenti bagažą. Be to, Saragosoje buvo vėsiau. Mūsų herojai apsistojo šauniuose namuose, lankė draugus, pažįstamus, savaitgaliui trys poros išvažiavo pasivažinėti po Pirėnų kalnus, Jaca miestelio apylinkėse, apsistojo draugų tėvų viloje. Kalnai, takeliai, pašnekesiai, kavinukės, pietūs, Sangria, užkandžiai – taip tat buvo džiaugiamasi gamta ir draugija.

Kelionė

Jaca miestelyje gausu kavinukių. Kiekvienoje jų – saviti užkandžiai ir savita nuolatinė publika. Kai kurios kavinukės kalnuose pasislėpusios už daug kilometrų šunkelio. Jei pavyktų tokią rasti, greičiausiai sutiktumėte šeimininką, daug metų turintį savo kavinukę, patį ten dirbantį ir su visais svečiais bendraujantį. Grupei susimetus po 5 eurus ir maisto, ir užkandžių, ir vyno užtenka.

Kelionė

Pora šaunių vietų, kurias šeima aplankė šiame regione: vienuolynas, įsispraudęs į uolą ir koplytėlė šalia upelio. Abu pasiekti reikia pasiryžimo:) Keliai akmenuoti, duobėti, statoki.

Kelionė