Kurortai Turkijoje: kaip išsirinkti geriausią?

turkey_konv

Turkija – šalis į kurią grįžtama. Bent jau taip teigia vietiniai gyventojai. Bet panašu, kad tai tiesa: jau vien mūsų šalies gyventojai nuvažiavę į Turkiją vieną kartą dažniausiai grįžta į ją. O sugrįžti į šį kraštą tikrai yra dėl ko. Kultūros gerbėjai keliauja čia ne pirmą kartą, nes Turkija – tikras kultūrų ir civilizacijų lopšys, todėl reikia nemažai laiko norint apžiūrėti bent svarbiausias istorines vietas. Pailsėti mėgstantys žmonės važiuoja į Turkiją antrą, trečia ar n kartą dėl nemažos kurortų pasiūlos. Taigi kaip išsirinkti geriausią kurortą Turkijoje, kad jūsų atostogos būtų tokios, apie kokias visą laiką svajojote?

Pagrindiniai kurortai Turkijoje

Antalija

Antalija – tai populiariausias ir didžiausias kurortas Turkijoje. Dauguma didžiųjų turo operatorių organizuoja keliones į Turkijos kurortus būtent per  modernų ir vieną didžiausių šalyje Antalijos oro uostą. Mieste gyvena beveik 1 milijonas žmonių.
Antalija – tai kurortas tiems, kurie mėgsta būti tarp daug žmonių, mėgaujasi kavinių, restoranų, parduotuvių, naktinių klubų gausa. Mieste vyksta įvairiausi kultūriniai renginiai bei šou. Mieste rasite ne vieną vaizdingą paplūdimį, kuriuos supa nuostabaus grožio skardžiai, mažos įlankėlės ar jaukus uostas. Šiuolaikiška Antalija nepraradusi ir savo istorinio veido: netoliese esančios archeologinės sritys mena apie Bizantijos imperijos istorijos momentą, o miesto mečetės byloja apie neįkainojamą osmanų palikimą.
Ilgi ir smėlingi paplūdimiai nusėti moderniais įvairių kategorijų viešbučiais. Dauguma viešbučių nuo trijų žvaigždučių siūlo „viskas įskaičiuota“ (angl. all inclusive) paslaugas.
Taigi Antalija – puikus kurortas tiek jaunimui, tiek šeimoms su mažais vaikais. Visi, atvykę į Antaliją, ras pramogų bei linksmybių.
Antalija.

Alanija

Alanija – tai nemažas miestas – kurortas su šiek tiek daugiau nei 110 000 gyventojų. Alanijoje rasite tiek didelių ir modernių viešbučių, tiek šiek tiek paprastesnių, bet labai jaukių viešbutukų. Alanijos pakrantę nusėdę smulkių akmenukų paplūdimiai, o jos krantus skalauja visuomet šilta Viduržemio jūra.
Pagrindinis miesto simbolis – senovinė pilis, stūksantis ant kalno. Nuo jos atsiveria puiki Alanijos panorama. Kurorte pilna barų, kavinių, restoranų, naktinių klubų bei parduotuvių. Pagrindinis miesto veiksmas vyksta Atatiurko gatvėje, nuo kurios veda keliukas link pilies palei puošnią pakrantę. Čia visuomet pilna žmonių bei jachtų, kuriomis vyksta ekskursijos jūra palei gražiausias Alanijos įlankas bei paplūdimius.
Alanija.

Marmaris

Marmaris – tai Mūlos provincijoje esantis kurortas, siūlantis turistams tiek paprastesnius, tiek pačius geriausius viešbučius. Miestą supa vaizdingi kalnai bei ypač vešli augmenija, todėl Marmaryje dauguma vaizdų – tiesiog kaip iš gražaus atviruko.
Kurorte pilna vietinių kavinių, restoranų bei parduotuvių. Tie, kurie nori pašėlti, tai gali padaryti Marmario barų gatvėje, kurioje daug barų, klubų, diskotekų, karaokė bei kokteilių barų. Taigi pramogos ir linksmybės čia vyksta iki paryčių.
Marmaryje taip pat nemažai parkų, įskaitant ir vandens pramogų kompleksus, kurie ypač patinka mažiesiems poilsiautojams.
Taigi Marmaris – puiki vieta praleisti atostogas tiek jaunimui, kurie nuolat nori linksmybių, tiek šeimoms su mažais vaikais, tiek romantiškom porelėm, kadangi kurorte rasite ir atokesnių bei ypač vaizdingų vietų, kuriuose galėsite stebėti saulėlydžius.
Marmaris.

Bodrumas

Bodrumas – tai vienas bohemiškiausių ir meniškiausių Turkijos kurortų, šiek tiek primenantis idilišką Graikijos salą – Santoriną. Bodrumo krantus skalauja šilta Egėjo jūra, o jį puošia akmeninė Šv. Petro pilis. Miestas taip pat turi savo oro uostą, per kurį didžiausi turo operatoriai Lietuvoje veža keleivius.
Bodrumo centre esantys viešbučiai nelabai dideli ir ne tokie modernūs kaip kituose kurortuose Turkijoje, tačiau jie jaukūs ir primena autentišką baltų Bodrumo namelių stilių.
Kurortas labai gyvybingas, čia rasite daug vietinių kavinių, gerų žuvies restoranų, barų, klubų. Beje, Bodrume įsikūręs vienas didžiausių klubų visoje Europoje, pavadinimu „Halikarnas“. Taip pat Bodrume yra nemažai siuvenyrų bei turkiškų gėrybių parduotuvėlių, vyksta šviežių vaisių, daržovių bei prieskonių turgūs. Kurortas tinkamas tiek ramesniam ir romantiškam poilsiui, tiek jaunimui, trokštančiam pašėlti turkiškų atostogų metu.

Daugiau apie Bodrumą skaitykite čia.
Bodrumas.

Fetija

Virš 60 000 gyventojų turinti Fetija – poilsiautojų mėgstama vieta. Šis kurortas šiek tiek mažesnis, todėl tinka tiems, kurie trokšta ramybės bei nemėgsta masės žmonių.
Fetijoje gamta ypač graži: čia daug smėlingų paplūdimių, kurie apsupti tamsiai mėlynos Egėjo jūros bei pušynų. Fetijos pakrantė išraižyta įvairiausių įlankėlių, pusiasalių bei kyšulių. Verta užsisakyti ekskursiją palei kurorto krantus – tikrai nesigailėsite.
Poilsiautojai dažniausiai renkasi poilsį ne pačiame Fetijos mieste, bet jo apylinkėse. Čia daug modernių bei aukštesnės kategorijos viešbučių, todėl čia važiuoja tie, kurie mano : „Į Turkiją geriausia važiuoti išsirinkus 5 žvaigždučių viešbutį su „viskas įskaičiuota“ maitinimu ir visą laiką praleisti prie modernaus baseino“.
Fetija.

Svajojate apie poilsį Turkijoje? Spauskite čia ir galėsite sužinoti visas siūlomas keliones į šią pasakišką šalį.