Ką verta aplankyti Maltoje?

malta_konv

Neseniai atsivėrusios pigių skrydžių galimybės į Maltą mums suteikia puikią progą geriau pažinti šią nuostabaus grožio, turtingos istorijos bei kultūros salą, skalaujamą Viduržemio jūros. Maltoje ištisus metus vyrauja šiltas ir malonus oras, svyruodamas nuo didesnių karščių bangų vasaros ir pavasario mėnesiais bei šiek tiek gaivesnio oro rudens bei žiemos mėnesiais. Dėl šios priežasties Malta yra ta šalis, kurią galima lankyti ištisus metu. Pateikiame pagrindinius objektus, kuriuos, mūsų manymu, verta aplankyti Maltoje.

Ką verta aplankyti Maltoje

Aukštutiniai Barrakka sodai

Pakilkite į Aukštutinius Barrakka sodus ir pasigrožėkite Maltos sostinės – Valetos – vaizdais. Tai aukščiausias miestą supančių sienų taškas, nuo kurio atsiveria nuostabi Didžiojo uosto panorama. Čia taip pat stovi sero Vinstono Čerčilio bronzinis biustas.
Barrakka
Nuotrauka Glen Bowman

Šv. Jono katedra

Aplankykite Šv. Jono katedrą Valetoje  ir pasigrožėkite Caravaggio kūriniu. Ši katedra – tai paprasto eksterjero, bet įspūdingo interjero statinys. Pastatas – barokinio stiliaus šedevras, kuris buvo pastatytas XVI a. antrojoje pusėje. Vienoje iš katedros koplyčių galima pamatyti patį garsiausią bei didžiausią Caravaggio paveikslą – „Šv. Jono Krikštytojo galvos nukirtimas“.

Hypogeum šventykla

Nusileiskite į vienintelę priešistoės laikų požeminę šventyklą – Hypogeum, esančią Paolos miestelyje. Šventykla buvo atrasta 1902 m., kai statybininkai ruošė pamatus naujiems pastatams, o 1980 m. Hypogeum buvo paskelbtas UNESCO saugomu objektu. Norėdami patekti į šventyklą, turėtumėte rezervuoti vietą iš anksto, nes per dieną įleidžiama tik 80 žmonių. Norėdami rezervuoti vietą bei nusipirkti bilietą (20 eurų vienam žmogui), spauskite čia.

Gozo sala

Nuplaukite į vaizdingąją Gozo salelę  šalia Maltos, kuri siūlo visai kitokio pobūdžio poilsį nei kitos Viduržemio jūros salos. Ji iš visų pusių apsupta vešlios augmenijos, čia taip pat daug žavingų kaimelių bei barokinės architektūros. Mėgstantys vandens sportą gali išnaudoti puikias vandens pramogų galimybes, o besidomintys istorija turėtų nepraleisti progos pamatyti iš neolito laikų išlikusius Ggantija paminklus.

Rotunda (Šv. Marijos bažnyčia)

Pamatykite trečią pagal dydį bažnyčios kupolą visoje Europoje, priklausantį Šv. Marijos bažnyčiai (Rotunda), esančioje Mostos miestelyje, šiaurinėje Maltos dalyje. Pastatas buvo pastatytas XIX a. viduryje, o jį suprojektavo Maltos architektas Giorgio de Vasse. Svarbiausias  bažnyčios akcentas – didžiulis kupolas, kuris dizainu primena Romos Panteoną, o dydžiu nusileidžia tik Šv. Petro Bazilikos Vatikane bei Sofijos Soboro Stambule kupolams.
Rotunda.
Nuotrauka foxypar4

Dingli skardžiai

Grožėkitės Viduržemio jūra bei neapgyvendinta Fiflos sala nuo Dingli kaimelyje esančių skardžių, kurių aukštis siekia iki 300 metrų. Tai – puiki vieta pasivaikščiojimui, saulėlydžių stebėjimui ar piknikui laukinės gamtos apsuptyje.

Ghar Dalam priešistorinis urvas

Paklaidžiokite po Ghar Dalam (liet. Tamsos urvas). Šio urvo ilgis – 144 metrai, tačiau lankytojams leidžiama praeiti tik apie pirmuosius 50 metrų. Šiame urve buvo rasta išnykusių gyvūnų kaulų, pėdsakų bei įvairių fosilijų. Ši vieta susideda iš dviejų dalių: senojo urvo bei muziejaus, kuriame eksponuojami radiniai.

Tarxien bei Hagar Qim šventyklų kompleksai

Patyrinėkite iš senų laikų išlikusias šventyklas, dvelkiančias viliojančia mistika. Tarxien – tai šventyklos, esančios tokio pat pavadinimo kaimelyje. Manoma, kad seniausios šventyklos amžius siekia beveik 5000 metų. Hagar Qim šventykloms jau daugiau nei 5000 metų
Tarxien
Nuotrauka Shadowgate

Kavinukės Respublikos aikštėje

Gražų sekmadienio rytą pasimėgaukite šviežios kavos puodeliu legendinėje Premier-Valletta kavinėje. Tai – viena seniausių kavinių Maltos sostinėje, įsikūrusi jaukioje Respublikos aikštėje, šalia Nacionalinės bibliotekos. Šioje vietoje yra ne tik Premier kavinė, bet ir kitų jaukių bei stilingų kavinių, kviečiančių gražiai pradėti dieną bei pajusti tikrąją Valetos dvasią.
Nacionalinė
Nuotrauka Charlie Dave

Pažintinių – poilsinių kelionių pasiūlymai į Maltą