Orai Maljorkoje: kada geriausia keliauti?

aaa

Ar žinojote, jog Maljorkoje ne tik vasaros mėnesiais, bet ir žiemą oras yra malonus ir geras. Ir nors tiesiogiai iš Kauno į Maljorkos sostinę Palmą nuskristi galima tik nuo gegužės iki spalio mėnesio, tačiau yra puikių ir visai nebrangių galimybių šią salą pasiekti ir ne sezono metu, pavyzdžiui, vykstant per Londoną (iš kurio Ryanair ar Wizzair skraidina į Palmą ištisus metus už patrauklią kainą). Taigi kokie orai Maljorkoje ir kada geriausia keliauti į šią nuostabią salą?

Orai Maljorkoje

Nors Maljorkoje sezonas prasideda gegužės mėnesį, o baigiasi spalį, tačiau sala spindi grožiu ir ankstyvą pavasarį, kad žydi migdolų medžiai. Išskyrus karščiausius liepos ar rugpjūčio mėnesius, visas Balearų salynas – puiki vieta praleisti aktyvias atostogas, užsiimti įvairiomis sporto šakomis ar stebėti augalus ir gyvūnus.

Sausio ir vasario mėnesiais apie 4 mln. migdolų medžių tik pradeda žydėti salos slėniuose ir lygumose. Tai tradiciškai vadinama žemuoju sezonu, kai apgyvendinimo paslaugos ir skrydžiai pigiausi. Ir nors toks periodas ne visai tinkamas gulėti paplūdimyje ir degintis, bet jis puikiai tiks mėgautis salos kraštovaizdžiu švelniai šviečiant saulutei.

Profesionalūs dviratininkai atvyksta į Maljorką treniruotis į Serra de Tramuntana kalnus, kurie priklauso UNESCO saugomų objektų sąrašui. Tačiau jei tai atrodo per sunku, galima važinėtis dviračiu Es Raigeur srities prieškalnėje ar ramioje Es Pla lygumoje, kur galima mėgautis kaimiškai vaizdais.

Jeigu nepavyktų atvykti į Maljorką migdolų žydėjimo metu, tada galima važiuoti vėlyvąjį pavasarį, kai pradeda žydėti vyšnios, ar rudenį tam, kad paliudytumėte ar netgi sudalyvautumėte alyvuogių ar vynuogių derlių nuėmime.

Nors dauguma viešbučių užsidaro vėsesniu periodu, tačiau salos sostinė Palma – puiki išeitis romantiškam savaitgaliui ištisus metus. Iš Palmos galima tyrinėti salos miestelius, kaimelius, kalnynus, lygumas ir pakrantes.

Naudinga informacija vykstant į Maljorką.

Ką įdomaus galima nuveikti Maljorkoje?

Poilsinės kelionės pasiūlymas į Maljorką