Gražiausi vakarinės Italijos miesteliai. II dalis

italy_konv

Tęsiame vaizdų kelionę po gražiausius vakarinės Italijos miestelius. Jau rašėme apie užburiančio grožio Ligūrijos ir Toskanos pakrančių miestelius, o šįkart nusileiskime dar šiek tiek į pietus ir pradėkime kelionę po žavųjį ir ypač šarmingą Kampanijos regioną. Taigi pasiruoškite gražių vaizdų ir įdomių istorijų kelionei po Sorrento pusiasalį, įskaitant ir neprilygstamąją Amalfio pakrantę.

Skaitykite I dalį apie gražiausius vakarinės Italijos miestelius čia.

Gražiausi vakarinės Italijos miesteliai

Sorrento

Sorrento – tai nedidelis miestelis šalia Neapolio įlankos. Nemaža Sorrento dalis įsikūrusi ant stačių skardžių, kurie nepailstamai bučiuojami šiltos Tirėnų jūros. Tokie vaizdai bei prabangūs viešbučiai, romantiška prieplauka Marina Grande bei viso Sorrento pusiasalio simboliniu gėrimu tapęs Limoncello (citrinų likeris) pritraukė tokias garsias muzikos žvaigždes kaip Enrico Caruso ar Luciano Pavarotti. Beje, norėdami paskanauti Limoncello užsukite į specialias šio gėrimo krautuvėles, kurių čia yra ne viena. Galėsite ne tik nemokamai prisiragauti šio gėrimo, bet ir jo nusipirkti sau ar parvežti lauktuvių savo šeimai bei draugams.
Sorrento.
Nuotrauka jenschapter3

Positano

Nuo Sorrento siauru keliuku toliau leidžiamės tik šiek tiek į pietus, link Amalfio pakrantės. Beje, šis keliukas ne šiaip sau: siauras, tačiau besiskinantis sau kelią per kalnus bei citrinmedžių giraites. Pirmasis dėmesio vertas miestas, įsikūręs Amalfio pakrantėje – tai Positano. Tai ikoniškas miestelis, kuriame ružavos, alyvinės, baltos, geltonos ir terakotos spalvos namai lipa vienas ant kito į aukštus kalnų šlaitus. Taigi Positano nesumaišysi nė su vienu Italijos miesteliui. Tai – legendinė vieta, kuri nuolat traukė ir vis dar traukia žinomus žmones, aktorius bei muzikos žvaigždes. Miesto planai buvo panaudoti ne viename filme, o legendinė roko grupė “The Rolling Stones”, viešėdami Positano, sukūrė savo dainą “Midnight Rambler”.
Positano.
Nuotrauka Will Clayton

Amalfis

Toliau keliaujam apie kelis kilometrus į rytus ir pasiekiame Amalfio miestelį. Vėlgi tai – dailus miestelis, pasižymintis pastelinėmis alyvų bei citrinų spalvomis, vietomis paryškinamas sodriai avietine spalva dėl šalia augančių spalvingų krūmų. Miestelį taip pat mėgsta pasaulio garsenybės, o jo vaizdai irgi buvo naudojami įvairiuose filmuose. Svarbiausias Amalfio statinys – tai pagrindinėje miestelio aikštėje Piazza Duomo esanti XI a. Sant’Andrea katedra, kurią norint aplankyti teks užlipti ne vienu laipteliu.
Amalfis.
Nuotrauka Paul And Jill

Ravello

Na, ir baigiant savo kelionę po Sorrento pusiasalį bei Amalfio pakrantę užsukime į kalnuose esantį miestelį – Ravello. Čia yra keli labai prabangūs viešbučiai, kurie puikuojasi pačiose geriausiose Ravello dalyse, nuo kurių atsiveria nepakartojami ir dideles platybes aprėpiantys Kampanijos bei Tirėnų jūros vaizdai. Miestelyje reikėtų aplankyti pagrindinius miesto objektus – tai Villa Rufolo ir Villa Cimbrone. Nuo šių sodų – muziejų atsiveria patys gražiausi Amalfio pakrantės vaizdai, be to, soduose auga įvairios spalvotos bei kvapnios gėlės, o juos puošia įvairios klasikinės skulptūros, kurios susiliedamos su vietos gamtovaizdžiu atrodo itin patrauklios. Įėjimas į Villa Cimbrone – 6 eurai, o į Villa Rufolo – 5 eurai. Beje, Villa Cimbrone sodai priklauso viešbučiui, bet yra atviri publikai, taip kad galite drąsiai juos aplankyti.
Ravello
Nuotrauka dalbera

Pažintinės kelionės į Italiją