Atostogos su laipiojimo bateliais Švedijoje

swe_konv

„Kodėl gi nesutikus Velykų ant uolos Švedijoje..?“ toks klausimas – atsakymas iškilo grupelei žmonių Vilniaus Universiteto Žygeivių Klube (VUŽK). Tiesą sakant, šį sprendimą paskatino pigūs bilietai į Stokholmo Skavsta oro uostą. Taigi, kaip ir daugelis mūsų kelionių, ši prasidėjo nuo bilietų medžioklės. Kadangi yra žmonių, kurie aviakompanijų puslapius tikrina dažniau nei facebook tinklapį, todėl tai nesukėlė ypatingų problemų. Juolab, kad nuskristi studentui į kitą šalį kartais galima pigiau nei grįžti iš studijų pas mamą pavalgyt naminių kotletų.

Pagrindinis tikslas Švedijoje buvo uolų laipiojimas, todėl teko internete paieškoti laipiojimo vietų. Laimei švedai gan puikiai pasidarbavę šioje srityje ir naršymas neužtuko ilgai, taip vadinamus guidebook‘us galima parsisiųsti nemokamai iš šio tinklapio (http://linkopingsklatterklubb.se/index.php/forare.html).

 

Švedija,

Ramūno Songailos nuotrauka

Laipiojimas reikalauja daug įrangos (geležių, karabinų, atotampų, virvių), ypač didelei žmonių grupei (mūsų buvo 10), todėl kraudami bagažą mes naudojame „bulvių maišo“ metodą. Šio metodo pavadinimas yra kilęs tiesiogiai nuo bulvių maišo, kadangi įranga ir visus neleistinus lėktuvo kabinoje daiktus (peilius, skysčius) sukrauname į šį ne itin estetiškai atrodantį maišą. Priežastis: maišas sveria keliasdešimt gramų, todėl 100% leistino svorio išnaudojame įrangai. Ir maišą lengva sukišti į kuprinę, kai jis nebereikalingas kelionės metu. Gal žmonės ir keistai žiūri, kai tarp gražių spalvotų lagaminų ant bagažo takelio keliauja parkritęs bulvių maišas, bet mes nekreipiam dėmesio, išsidalinam įrangą ir pajudam tikslo link.

Laipiojimo regionas pasitaikė netoli Nyköping, todėl nusprendėm eiti pėsčiom (apie 20 km) pasivaikščiojimo taku, kurių apie Nyköping yra gausybė, juos galima rasti žemėlapyje http://www.nykopingsguiden.se/en/About-Nykoping/Maps/.  Apskritai Švedai skatina pėsčiūjų turizmą ir kviečia eiti vos atskridus į oro uostą: http://www.sormlandsleden.se/SubPage.aspx?menuID=51849&showmenuid=51849

Taigi, sėkmingai įveikę pasivaikščiojimo taką, pasiekę tikslą ir įkūrę mažą palapinių miestelį miške, mes puikiai praleidome kelias dienas išbandydami savo jėgas laipiojimo trasose ant Bistaberget uolos. Štai čia, kur žalia rodyklytė, laipiojome, o miegojome miškelyje už laukoJ išdidinus vaizdą iki google street view, galėsite apsidairyti po apylinkes.

Pažintinės kelionės į Švediją